top of page

20 lexusów na czwartek

20 lexusów_Pola Kardas (35).jpg

niedziela

3 kwietnia 2022

g. 19.00

20 lexusów_Pola Kardas (24).jpg
Spektakl teatru Potem-O-Tem, Warszawa

 

Grupa Potem-o-tem proponuje publiczności spotkanie z Coach Elą – charyzmatyczną trenerką dalekowschodniej metody musical therapy, stworzonej przez mistrza harmonii i wewnętrznego spokoju, Takashi Fakaito.

Bohaterowie sztuki zrealizowanej w formie sesji terapeutycznej, uzależnieni są od relacjonowania swojego życia w Internecie, od zdrowego żywienia, od treningów na siłowni, od seksu i pornografii, od pracy. Dzięki Coach Eli odkrywają przed widzami swoje problemy, a właściwie wyśpiewują je i o nich tańczą. „20 lexusów na czwartek”, twórczo czerpiąc z formy musicalu, w lekki, często ironiczny i humorystyczny sposób opowiada o zagubieniu młodych (ale nie tylko) ludzi, szukając odpowiedzi na ich bolączki we wspólnotowym, integrującym przeżyciu.

– Wciągając widzów w kolektywne granie i śpiewanie, w dużej bliskości z aktorami, zadbamy o to, aby „20 lexusów na czwartek" było wyjątkowym teatralnym doznaniem. Spróbujemy zastanowić się co zastąpiło nam absolut, do czego możemy się zwrócić w świecie, w którym poważna refleksja filozoficzna i namysł teologiczny są na co dzień niespotykane. Co utrudnia nam znalezienie wewnętrznego spokoju, drażni, przeszkadza, a jednocześnie nie pozwala bez siebie żyć? – zapowiadają twórcy.

Potem-o-tem to niezależna grupa teatralna, działającą w Warszawie od marca 2016 roku, stworzona przez twórców młodego pokolenia doskonale znanych szerokiej publiczności z małych i dużych ekranów. W Potem-o-tem znaleźli oni przestrzeń do artystycznych poszukiwań, dzięki którym każdą kolejną premierą próbują portretować swoje pokolenie i powiedzieć coś na temat pędzącego świata, który je otacza. W „20 lexusów na czwartek” w reżyserii i według scenariusza Marcina Zbyszyńskiego występują między innymi Agata Różycka, Maria Sobocińska, Eliza Rycembel, Filip Kosior, Jan Marczewski i Piotr Piksa z zespołu Potem-o-tem oraz gościnnie z ekranu Małgorzata Zajączkowska, Mariusz Jakus, Jerzy Radziwiłowicz.

 

 

REALIZACJA:

SCENARIUSZ I REŻYSERIA: Marcin Zbyszyński

MUZYKA: Filip Grycmacher

SCENOGRAFIA: Joanna Załęska

KOSTIUMY: Irma Tylor

WIDEO, FOTOGRAFIA, ŚWIATŁO: Darek Redos

REALIZACJA DŹWIĘKU: Ernest Grabowski

CHOREOGRAFIA, RUCH SCENICZNY: Natalia Kielan

GRAFIKA: Stefania Michera

ORGANIZACJA PRODUKCJI: Joanna Młynarska

KOORDYNACJA ARTYSTYCZNA: Marta Kozłowska

 

OBSADA:

COACH ELA: Agata Różycka

ALEX: Maria Sobocińska

MARTA: Eliza Rycembel

MARIUSZ: Filip Kosior

DARIUSZ: Jan Marczewski

KAROL: Piotr Piksa

GOŚCINNIE (wideo): Małgorzata Zajączkowska, Mariusz Jakus, Jerzy Radziwiłowicz

 

Czas trwania: 170 minut (jedna przerwa)

 

Kup bilet >>>

bottom of page