Absolutnie

fot. Artur Wacławek.jpg

niedziela

19 kwietnia 2020

g. 19.00

Bończyk.jpg
Recital Jacka Bończyka z piosenkami W. Młynarskiego

 

„Ogrzej mnie”, „Nie ma jak u Mamy” czy „Jeszcze w zielone gramy” – kto nie zna tych piosenek stworzonych przez niezapomnianego Wojciecha Młynarskiego? Na scenie festiwalu OFF-Północna 19 kwietnia o g. 19.00 będzie je można usłyszeć w znakomitym wykonaniu mistrza interpretacji piosenki aktorskiej – Jacka Bończyka.

 

Jacek Bończyk, aktor i reżyser spektakli muzycznych, festiwalową publiczność zabierze w muzyczną podróż tropami swojego idola, legendy polskiej piosenki – Wojciecha Młynarskiego. Pierwsze spotkanie tej dwójki miało miejsce podczas konkursu w Lubinie, w 1990 roku. Wtedy Jacek Bończyk został dostrzeżony przez Młynarskiego i nagrodzony Grand Prix. Tak spełniło się największe marzenie poczatkującego aktora, a spotkanie z mistrzem wpłynęło na jego dalszą karierę. Recital „Absolutnie” jest wyrazem hołdu złożonego Młynarskiemu, ale bez zbędnego patosu. Na scenie Bończykowi towarzyszy dwóch muzyków: Fabian Włodarek (pianino, akordeon) oraz Paweł Pańta (kontrabas).

– Podczas recitalu usłyszymy największe przeboje polskiej muzyki. Z każdym utworem poznamy inną opowieść i zajrzymy do świata stworzonego nam przez Wojciecha Młynarskiego – zapowiada aktor.

Na scenie Bończyk przyciąga uwagę widza całkowitym oddaniem się śpiewanemu tekstowi. W ciągu zaledwie kilku minut tworzy niepowtarzalne kreacje aktorskie i zabiera publiczność do światów wykreowanych w piosenkach Młynarskiego. Każdy utwór wybrzmiewa puentą, która nadaje całości nowego znaczenia. Jacek Bończyk był wielokrotnie nagradzany za swoje wykonania. Sam mistrz pisał o nim, że posiada wyjątkowe połączenie zdolności wokalnych i warsztatowych, dzięki czemu jego wykonania są niepowtarzalne. Co więcej Bończyk posiada umiejętność tworzenia scenicznego skrótu, na którym opiera się cała piosenka aktorska.

 

REALIZACJA:

WOKAL: Jacek Bończyk

PIANINO: Fabian Włodarek

KONTRABAS: Paweł Pańta

 

Czas trwania: 70 minut

 

 kup bilet >>>