top of page

Kazik, ja tylko żartowałem

4..png

sobota

22 kwietnia 2023

g. 19.00

1..png
Historia człowieka, który był jak Polska! - Spektakl Teatru Proxima

Muzyczny spektakl o Polsce lat 80. i 90., transformacji, Solidarności, Wałęsie i ówczesnych zmianach społeczno-obyczajowych. Dla wielu obywateli i obywatelek był to czas rozczarowania demokracją, drastyczną polityką ekonomiczną Balcerowicza, co w konsekwencji doprowadziło do zwycięstwa i powrotu postkomunistów”.

Głównym bohaterem jest muzyk, akordeonista, kolega KAZIKA, który w wielkim monologu spowiedzi rozprawia się z tamtym okresem fonograficznych złodziei, zakrapianych wieczorów, życia muzyków i romansów z polityką. Za oprawę muzyczną posłużą m.in. piosenki legendarnej grupy KULT i KAZIKA.

Dramat Kazik, ja tylko żartowałem” napisany został przez jednego z najlepszych polskich prozaików i felietonistów, laureata Paszportu Polityki, finalistę Nagrody Literackiej Nike oraz Nagrody Literackiej Europy Środkowej Angelus”, Ziemowita Szczerka. Tekst, napisany na specjalne zamówienie naszego Teatru, opowiada o losach ówczesnych grup punkowych i rockowych oraz rodzących się gwiazdach estrady, które przez kolejne dekady wyznaczały trendy w polskiej muzyce.

REALIZATORZY

SCENARIUSZ: Ziemowit Szczerek

REŻYSERIA: Piotr Sieklucki

SCENOGRAFIA I KOSTIUMY: Łukasz Błażejewski

ASYSTENTKA SCENOGRAFA: Natalia Cikowska

KIEROWNICTWO MUZYCZNE: Paweł Harańczyk

WIDEO: Red Noses Production House

OBSADA:

KAZIK - Piotr Sieklucki

MARIOLA- Katarzyna Chlebny

MARCIN NA KLAWISZU - Paweł Harańczyk

MARCIN NA TRĄBCE I BASIE - Mateusz Szmigiel-Honisz

MARCIN NA GITARZE - Grzegorz Koniarz

 

Czas trwania: 110 minut bez przerwy

Kup bilet >>>

2..png
bottom of page