20 Lexusów na czwartek

środa

22 kwietnia 2020

g. 18.30

Spektakl teatru Potem-O-Tem, Warszawa

 

Od morderczych treningów, robienia selfie, internetowych pseudo-relacji, od seksu – współczesny człowiek zatraca się w uzależnieniach i to o tym opowiada wykraczający poza gatunkowe konwencje muzyczny spektakl „20 lexusów na czwartek”. 

Grupa Potem-o-tem proponuje publiczności spotkanie z Coach Elą – charyzmatyczną trenerką dalekowschodniej metody musical therapy, stworzonej przez mistrza harmonii i wewnętrznego spokoju, Takashi Fakaito.

Bohaterowie sztuki zrealizowanej w formie sesji terapeutycznej, uzależnieni są od relacjonowania swojego życia w Internecie, od zdrowego żywienia, od treningów na siłowni, od seksu i pornografii, od pracy. Dzięki Coach Eli odkrywają przed widzami swoje problemy, a właściwie wyśpiewują je i o nich tańczą. „20 lexusów na czwartek”, twórczo czerpiąc z formy musicalu, w lekki, często ironiczny i humorystyczny sposób opowiada o zagubieniu młodych (ale nie tylko) ludzi, szukając odpowiedzi na ich bolączki we wspólnotowym, integrującym przeżyciu.

– Wciągając widzów w kolektywne granie i śpiewanie, w dużej bliskości z aktorami, zadbamy o to, aby „20 lexusów na czwartek" było wyjątkowym teatralnym doznaniem. Spróbujemy zastanowić się co zastąpiło nam absolut, do czego możemy się zwrócić w świecie, w którym poważna refleksja filozoficzna i namysł teologiczny są na co dzień niespotykane. Co utrudnia nam znalezienie wewnętrznego spokoju, drażni, przeszkadza, a jednocześnie nie pozwala bez siebie żyć? – zapowiadają twórcy.

Potem-o-tem to niezależna grupa teatralna, działającą w Warszawie od marca 2016 roku, stworzona przez twórców młodego pokolenia doskonale znanych szerokiej publiczności z małych i dużych ekranów. W Potem-o-tem znaleźli oni przestrzeń do artystycznych poszukiwań, dzięki którym każdą kolejną premierą próbują portretować swoje pokolenie i powiedzieć coś na temat pędzącego świata, który je otacza. 

SCENARIUSZ I REŻYSERIA: Marcin Zbyszyński

MUZYKA: Skodo i Filip Grycmacher

WIDEO I ŚWIATŁO: Darek Redos

KOSTIUMY: Irma Tylor

GRAFIKA: Stefania Michera

CHOREOGRAFIA: Natalia Kielan

ASYSTENTKA REŻYSERA: Aleksandra Uma

 

OBSADA 

COACH ELA: Agata Różycka

ALEX: Maria Sobocińska

MARTA: Eliza Rycembel

MARIUSZ: Filip Kosior

DARIUSZ: Jan Marczewski

KAROL: Piotr Piksa

GOŚCINNIE: Małgorzata Zajączkowska, Mariusz Jakus, Jerzy Radziwiłowicz

 

Czas trwania: 170 minut, przerwa

kup bilet >>>

fot. Pola Kardas
ORGANIZATOR:
PARTNER GŁÓWNY:
logotypTM_-_tło_strony_ciemne.jpg

© 2017 by Amaya.  Proudly created with Wix.com