Dziewczyny, kobiety, siostry

andreea-piratedea-a1dGfN3S_SM-unsplash.j

sobota

17 kwietnia 2021

g. 12.00

e8ea5f0c-420f-4779-95a7-4093304aba48.jpg
Artewarsztaty

Prowadzący: Marta Szostak

Uczestniczki 14-17 lat

 

Co to znaczy być dziewczyną i robić coś „jak baba”? Kiedy dziewczyna staje się kobietą i kto o tym decyduje? Kim są siostry i jaka jest ich moc?

Oraz: Co się dzieje, kiedy usta milkną, a ręce zaczynają tworzyć? Dokąd dojdziemy, tańcząc o tym, co mamy do powiedzenia? Czego dowiemy się pisząc o tym, co nas poruszyło?

Dając się zainspirować festiwalowym przeżyciom i uważnie obserwując to, co dzieje się wokół nas – Dziewczyn, Kobiet i Sióstr, zapraszamy Was do wzięcia udziału w pierwszych warsztatach arteterapeutycznych, zaprojektowanych z myślą o nastoletnich uczestniczkach i widzkach Festiwalu OFF-Północna.

Arteterapia to twórcze działanie, w trakcie którego dzięki sztuce i wszystkim jej dziedzinom, możecie dowiedzieć się czegoś o sobie. Tak zwyczajnie i niezwyczajnie, wprost i nie wprost.  Jeśli macie już takie doświadczenie za sobą – super, jeśli nie – świetnie! W arte jest miejsce dla każdej z Was. Nie musicie umieć tańczyć albo śpiewać, nie ma znaczenia, czy jesteście urodzonymi rzeźbiarkami, czy rysunek to zupełnie nie Wasza bajka. Znaczenie macie Wy, Wasza obecność, Wasze emocje i Wasz głos. To on będzie usłyszany, to o nim będziemy mówić i nad nim pracować, wzmacniając go i konfrontując ze sobą wszystko to, co czasem… nie pozwala mu dojść do głosu.

 

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Warsztaty odbędą się za pośrednictwem aplikacji ZOOM.

Formularz zgłoszeniowy >>>

elementy-05.png