top of page

Moja Nina

Foto Piotr Tomaszewski (20).jpg

niedziela

16 kwietnia 2023

g. 19.00

foto Honorata Karapuda (8)_edited.jpg
Muzodram Moniki Mariotti

Moja Nina to muzodram, koncert aktorski piosenek legendarnej Niny Simone - mistrzyni jazzu, bluesa i soulu, ikony amerykańskiej muzyki, jednej z najbardziej utalentowanych artystek XX wieku. Twórcy tego wydarzenia stworzyli fascynującą, muzyczną opowieść o skomplikowanym, pełnym napięć życiu legendarnej, ciemnoskórej artystki. Wśród instrumentów rozbrzmiewają fortepian i kontrabas, ale też konga, balafon, djembe i harmonijki ustne. Moja Nina to muzyka afrykańska, jazz oraz zaangażowana piosenka aktorska.

Spektakl jest połączeniem zaskakująco zaaranżowanego recitalu, złożonego z 14 utworów Niny Simone (śpiewanych po polsku i po angielsku) z różnych okresów jej twórczości z klasycznym monodramem opartym na adaptacji autobiograficznej powieści przetłumaczonej przez Annę Warso (na potrzeby przedstawienia) pt. I puta spell on you.

Zarówno piosenki jak i tekst tworzą spójną opowieść o życiu artystki, która od wczesnej młodości, aż do późnej starości zmagała się z piętnem jakim na zawsze w jej życiu pozostał kolor skóry.

Koncepcja monodramu jest bardzo prosta. Oto widzowie znajdują się prawdopodobnie w Nowym Yorku, gdzie na małej scenie występuje właśnie Nina Simone. Tańczy, flirtuje z zespołem, nawiązuje kontakt z publicznością. Monica Mariotti gra Ninę Simone niezwykle sugestywnie.

 

 

REALIZACJA

TEKST I REŻYSERIA: Adam Sajnuk

SCENARIUSZ: Monika Mariotti, Adam Sajnuk

TŁUMACZENIE PIOSENEK I OPIEKA WOKALNA: Katarzyna Groniec

ARANŻACJA I OPIEKA MUZYCZNA: Michał Lamża

ZESPÓŁ

Gwidon Cybulski - balafon, gitara, djembe, harmonijki ustne, ngoni, śpiew

Filip Dzierżawski - kontrabas, gitara basowa, śpiew

Anna Patynek - instrumenty perkusyjne, śpiew

Michał Lamża - instrumenty klawiszowe, śpiew

Czas trwania: 85 minut bez przerwy

Kup bilet >>>

foto Honorata Karapuda (42).jpg
bottom of page