© 2017 by Amaya.  Proudly created with Wix.com

ORGANIZATOR:
PARTNER GŁÓWNY:
PARTNERZY:
02_TVP_KULTURA_RGB.jpg.jpg
PATRONI MEDIALNI:
tvp lodz.jpg
logo_radio_lodz.jpg
LOGO_RGB-01.jpg
nietakt_logo.jpg
logotypTM_-_tło_strony_ciemne.jpg
Logo MPK.jpg
niebostan.jpg
SPONSOR:

Osiecka po męsku

czwartek

25 kwietnia 2019

g. 18.30

Recital Marcina Januszkiewicza

 

Marcin Januszkiewicz – aktor, wokalista, kompozytor i autor tekstów. Dlaczego swoją debiutancką płytę poświęcił Agnieszce Osieckiej? Twórczość poetki była mu bliska od zawsze i to właśnie jej utworami wygrał ważne krajowe festiwale, jak choćby Przegląd Piosenki Aktorskiej w 2017 roku. 

Koncertowa płyta „Osiecka po męsku” wypełniona jest odważnymi, choć dalekimi od tzw. estetyki szoku, wersjami wielkich przebojów: „Nim wstanie dzień”, „Kołysanka dla okruszka”, „A ja wolę moją mamę”, „Deszcze niespokojne”, „Wariatka tańczy”, „Niech żyje bal” i piosenek mało znanych, jak „Części zamienne”, „Cyrk nocą”, „Na kulawej naszej barce”, „Od nocy do nocy”, „Diabły w deszczu”.

Januszkiewicz jest aktorem, więc rozumie, że słowa zwykle są „o czymś”. Nie ulega jednak terrorowi interpretacji, bo wie, że czasem tekst piosenki służy do zabawy; jest też muzykiem, więc swobodnie żongluje wokalnymi konwencjami, nagina „nieśmiertelne” frazy, używa głosu jak instrumentu, korzystając z dyskretnego, elektronicznego akompaniamentu kolegów z zespołu.

Zespół w składzie: Marcin Januszkiewicz – śpiew

Jacek Kita – instrumenty klawiszowe, Łukasz Czekała – skrzypce elektryczne, Bartek Alber – gitara, Piotr Domagalski – gitara basowa

kup bilet >>>