© 2017 by Amaya.  Proudly created with Wix.com

ORGANIZATOR:
PARTNER GŁÓWNY:
PARTNERZY:
02_TVP_KULTURA_RGB.jpg.jpg
PATRONI MEDIALNI:
tvp lodz.jpg
logo_radio_lodz.jpg
LOGO_RGB-01.jpg
nietakt_logo.jpg
logotypTM_-_tło_strony_ciemne.jpg
Logo MPK.jpg
niebostan.jpg
SPONSOR:

Sondheim, którego nie znamy

sobota

27 kwietnia 2019

g. 18.00

Recital Marcina Wortmanna, z gościnnym udziałem Anny Gigiel

 

Stephen Joshua Sondheim – amerykański kompozytor i autor tekstów musicali, uważany za największą indywidualność w stuletniej historii Broadwayu i postać mającą istotny wpływ na rozwój amerykańskiego teatru muzycznego.

Marcin Wortmann oraz Anna Gigiel z towarzyszeniem zespołu muzycznego zaprezentują songi z musicali Sondheima: „Passion”, „Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street”, „Company”, „A Little Night Music”, „Sunday in the Park with George”, „Anyone Can Whistle” i „The Frogs”.

Marcin Wortmann jest aktorem musicalowym, śpiewakiem operowym, wokalistą jazzowym, tancerzem, skrzypkiem pedagogiem... Ukończył z wyróżnieniem studia II stopnia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie obecnie jest doktorantem i asystentem klasy śpiewu. Występuje w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie oraz Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. 

Z kolei Anna Gigiel to aktorka i wokalistka, absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, Wokalistyki Jazzowej na Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku.

Od 2005 roku związana z Teatrem Muzycznym Roma. Obecnie można zobaczyć ją w spektaklach w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, w Teatrze Variete w Krakowie oraz w Teatrze Syrena.

kup bilet >>>