top of page

Straty/Nadmiary

straty (6).jpg

piątek

24 kwietnia 2020

g. 18.00

straty (8).jpg
KONCERT ANNY SROKI - HRYŃ

 

Skoro mężczyzna może pomylić swoją żonę z kapeluszem, to wszystko jest możliwe… Czy jest więc szaleńcem? Odrzućmy na chwilę takie założenie. Ile bowiem szaleństwa drzemie w każdym z nas? Gdzie jest granica pomiędzy normalnością, a jej brakiem? I – przede wszystkim – kto ustala te zasady? Światy lekarzy i ich pacjentów mieszają się ze sobą, ujawniając mechanizmy rządzące rzeczywistością.

Czy ktoś z Was zastanawiał się kiedykolwiek, jak czułby się gdyby pewnego dnia obudził się rano, i zewsząd otaczałyby go zdumiewające zapachy, a cały świat sprowadzony by został do zmysłu węchu? A jeszcze innego poranka zniknęłyby rzeczy znajdujące się po lewej stronie, ponieważ wzrok rejestrowałby jedynie to, co znajduje się po prawej. Kolejnego natomiast w Waszej głowie, o określonych porach rozbrzmiewałaby muzyka, której nie słyszeliście nigdy wcześniej. I wreszcie; czy kiedykolwiek pomyliliście głowę własnej żony, męża z kapeluszem lub czapką?



„Mężczyzna, który pomylił swoją żonę z kapeluszem” to książka Olivera Sacks’a, angielskiego neurologa i psychiatry, która podejmuje wąsko rozumianą tematykę medyczną związaną z neuropsychologią czy też z neurologią. 
W spektaklu opartym na bestsellerze Sacks’a nie chcemy epatować patologicznymi, klinicznymi przypadkami schorzeń neurologicznych, nie jesteśmy specjalistami w tej dziedzinie. Cierpienie ludzi dotkniętych chorobami neurologicznymi wymaga niezwykłej delikatności i taktu. Możemy natomiast zająć się próbą zrozumienia tych, najczęściej dramatycznych, absurdalnych, a czasem komicznych sytuacji i spróbować pokazać je na scenie. 

 

Spektakl prezentowany w czasie OFF-Północna 2018  w internetowym głosowaniu uznała publiczności wybrany został wydarzeniem festiwalu, a za największą festiwalową osobowość tamtej edycji uznano – występującą w tym przedstawieniu – Joannę Wiśniewską.

 

REALIZATORZY:

Reżyseria: Michał Rzepka
Występują: Joanna Wiśniewska, Szymon Nygard
Scenografia, projekcje multimedialne: Izabela Stronias
Współpraca scenograficzna: Marek Gawroński
Ruch Sceniczny: Jacek Owczarek


Spektakl przeznaczony dla osób powyżej 16 roku życia.

Czas trwania spektaklu  50 min.

zobacz tutaj>>>

bottom of page