top of page

Teatr w parku: poetycki Hellenów

DSC_5374.jpg

niedziela

21 kwietnia 2024

g. 10.30

Teatr w Parku, fot. Michał Matuszak - warsztaty (1).jpg
Warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży

Godzina: 10.30 - 12.30

wiek: 8-11 lat, 12-14 lat oraz 15+ lat

Prowadzący: Michał Jóźwik, Szymon Nygard, Maria Gudejko

maksymalna liczba uczestników w każdej z grup: 15 osób

cena za jedną osobę: 5zł

Warsztaty w plenerze, w Parku Helenów, podczas których młodzież będzie realizować zadania aktorskie w przestrzeni publicznej, a park stanie się ich sceną, oprawą scenograficzną i widownią. Warsztaty odbywać się będą w trzech grupach wiekowych, do których zostaną dostosowane odpowiednie działania artystyczne.

 

grupa wiekowa 8-11 lat

prowadzenie: Michał Jóźwik

Warsztaty teatralne dla dzieci realizowane w formie zabawy, wykorzystującej elementy teatru improwizacji. Podczas tych zajęć uczestnicy i uczestniczki będą mieli okazję rozwijać swoje umiejętności aktorskie poprzez spontaniczne działania oraz eksperymenty improwizacyjne, w których szczególne znaczenie będzie miała otaczająca ich przyroda. Poprzez różnorodne zadania aktorskie i performatywne uczestnicy będą wchodzić w interakcje z elementami natury zarówno rozmową, jak i tańcem czy śpiewem.

BILETY dostępne od 29 marca od godz. 12:00

grupa wiekowa 12-14 lat

prowadzenie: Szymon Nygard

Warsztaty teatralne skupiające się na szeroko pojętych ograniczeniach, sposobach na ich przezwyciężenie oraz sile jednostki. Podczas tego spotkania będziemy dyskutować na temat różnych struktur społecznych czy mentalnych barier, które mogą nas ograniczać. Na podstawie tych rozmów stworzymy wspólnie krótką formę sceniczną, która pozwoli uczestnikom i uczestniczkom na wyrażenie swoich refleksji i odczuć na temat własnej siły i poczucia autonomii.

BILETY dostępne od 29 marca od godz. 12:00

grupa wiekowa 15+

prowadzenie: Maria Gudejko

Warsztaty teatralne dla młodzieży, wykorzystujące techniki improwizacyjne w pracy z… poezją. Podczas tego spotkania uczestnicy i uczestniczki będą mieli okazję rozwijać swoje umiejętności aktorskie poprzez spontaniczne działania, eksperymenty z wyobraźnią i twórcze improwizacje. Punktem wyjścia do działań aktorskich będzie interpretacja wierszy jednej z najwybitniejszych polskich poetek – Wisławy Szymborskiej. Na ich podstawie młodzież tworzyć będzie własne krótkie formy teatralne. 

BILETY dostępne od 29 marca od godz. 12:00 

bottom of page