Thrill me

foto_MarekPopowski_ThrillME-premiera-sma

niedziela

11 kwietnia 2021

g. 17.00

foto_MarekPopowski_ThrillME-premiera-sma
Spektakl Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury

Czy da się wyśpiewać historię zbrodni nie do końca doskonałej? Da się, jeśli na scenę wkroczą artyści tak uzdolnieni jak Maciej Pawlak i Marcin Januszkiewicz. W musicalu „Thrill me. Historia Leopolda i Loeba” w reżyserii Tadeusza Kabicza opowiadają oni o losach dwóch ponadprzeciętnie inteligentnych studentów z Chicago, których fascynacja filozofią Nietzschego pchnęła do zbrodni. 

Spektakl jest oparty na prawdziwej historii dwóch studentów pochodzących z dobrych domów – Nathana Leopolda i Richarda Loeba. Widząc w sobie nadludzi, w 1924 roku postanowili wcielić w życie filozofię Nietzschego i zaplanowali zbrodnię doskonałą. Przez prasę okrzyknięci „The Thrill Killers” stali się bohaterami popkultury.

–  „Thrill me” to studium wieloznacznej, toksycznej relacji młodych ludzi, którzy zafascynowani filozofią Nietzschego, chcą udowodnić swoją wyższość nad prawem, społeczeństwem i przede wszystkim drugim człowiekiem – mówią twórcy musicalu. Polska premiera miała miejsce w Mazowieckim Teatrze Muzycznym  16 października 2020 roku.

Na scenie, publiczność festiwalu OFF-Północna zobaczy Marcina Januszkiewicza i Macieja Pawlaka, doskonale znanych, także stałym bywalcom Teatru Muzycznego w Łodzi. Januszkiewicz wcieli się w rolę Richarda Loeba, studenta prawa zauroczonego filozofią Nietzschego,  z kolei Pawlak zagra Nathana Leopolda, wrażliwego poszukującego zrozumienia chłopca, który bojąc się odtrącenia, pozwala sobą manipulować. Pierwszy z nich chce stać się nadczłowiekiem i jednocześnie udowodnić własną nieomylność. Drugi daje się prowadzić do katastrofy.

– Choć  może się wydawać, że to historia chłopców z sąsiedztwa, którzy chcą trafić na pierwsze strony gazet i szukają wartości życia w zbrodni, w rzeczywistości to uniwersalna opowieść o potrzebie bliskości ulegającej niezwykle niebezpiecznej idei. To poważna historia bezpośrednio trafiająca w najczulsze punkty ludzkiej osobowości – zapowiadają artyści.

Wokalistom akompaniować będzie Karina Komendera, całość oprawią animacje Karoliny Jacewicz.

„Thrill me. Historia Leopolda i Loeba” do zobaczenia już 11 kwietnia o g. 17.00 podczas festiwalu OFF-Północna.

REALIZATORZY:

REŻYSERIA: Tadeusz Kabicz

SCENARIUSZ: Stephen Dolginoff

KONCEPCJA SCENICZNA: Tadeusz Kabicz, Maciej Pawlak

OBSADA: Maciej Pawlak, Marcin Januszkiewicz

FORTEPIAN: Karina Komendera

ANIMACJE: Karolina Jacewicz

REŻYSERIA ŚWIATEŁ: Dariusz Albrycht

AUTORKA PRZEKŁADU NA JĘZYK POLSKI: Małgorzata Lipska

 

Czas trwania: 90 minut

kup bilet >>>

foto_MarekPopowski_ThrillME-premiera-sma
foto_MarekPopowski_ThrillME-premiera-sma