Thrill me

niedziela

11 kwietnia 2021

g. 17.00

Spektakl Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury

Czy da się wyśpiewać historię zbrodni nie do końca doskonałej? Da się, jeśli na scenę wkroczą artyści tak uzdolnieni jak Maciej Pawlak i Marcin Januszkiewicz. W musicalu „Thrill me. Historia Leopolda i Loeba” w reżyserii Tadeusza Kabicza opowiadają oni o losach dwóch ponadprzeciętnie inteligentnych studentów z Chicago, których fascynacja filozofią Nietzschego pchnęła do zbrodni. 

Spektakl jest oparty na prawdziwej historii dwóch studentów pochodzących z dobrych domów – Nathana Leopolda i Richarda Loeba. Widząc w sobie nadludzi, w 1924 roku postanowili wcielić w życie filozofię Nietzschego i zaplanowali zbrodnię doskonałą. Przez prasę okrzyknięci „The Thrill Killers” stali się bohaterami popkultury.

–  „Thrill me” to studium wieloznacznej, toksycznej relacji młodych ludzi, którzy zafascynowani filozofią Nietzschego, chcą udowodnić swoją wyższość nad prawem, społeczeństwem i przede wszystkim drugim człowiekiem – mówią twórcy musicalu. Polska premiera miała miejsce w Mazowieckim Teatrze Muzycznym  16 października 2020 roku.

Na scenie, publiczność festiwalu OFF-Północna zobaczy Marcina Januszkiewicza i Macieja Pawlaka, doskonale znanych, także stałym bywalcom Teatru Muzycznego w Łodzi. Januszkiewicz wcieli się w rolę Richarda Loeba, studenta prawa zauroczonego filozofią Nietzschego,  z kolei Pawlak zagra Nathana Leopolda, wrażliwego poszukującego zrozumienia chłopca, który bojąc się odtrącenia, pozwala sobą manipulować. Pierwszy z nich chce stać się nadczłowiekiem i jednocześnie udowodnić własną nieomylność. Drugi daje się prowadzić do katastrofy.

– Choć  może się wydawać, że to historia chłopców z sąsiedztwa, którzy chcą trafić na pierwsze strony gazet i szukają wartości życia w zbrodni, w rzeczywistości to uniwersalna opowieść o potrzebie bliskości ulegającej niezwykle niebezpiecznej idei. To poważna historia bezpośrednio trafiająca w najczulsze punkty ludzkiej osobowości – zapowiadają artyści.

Wokalistom akompaniować będzie Karina Komendera, całość oprawią animacje Karoliny Jacewicz.

„Thrill me. Historia Leopolda i Loeba” do zobaczenia już 11 kwietnia o g. 17.00 podczas festiwalu OFF-Północna.

REALIZATORZY:

REŻYSERIA: Tadeusz Kabicz

SCENARIUSZ: Stephen Dolginoff

KONCEPCJA SCENICZNA: Tadeusz Kabicz, Maciej Pawlak

OBSADA: Maciej Pawlak, Marcin Januszkiewicz

FORTEPIAN: Karina Komendera

ANIMACJE: Karolina Jacewicz

REŻYSERIA ŚWIATEŁ: Dariusz Albrycht

AUTORKA PRZEKŁADU NA JĘZYK POLSKI: Małgorzata Lipska

 

Czas trwania: 90 minut

kup bilet >>>

ORGANIZATOR:
PARTNER GŁÓWNY:
logotypTM_-_tło_strony_ciemne.jpg
PATRONI MEDIALNI:

© 2017 by Amaya.  Proudly created with Wix.com