Uwaga, tu Obywatelka!

piątek

16 kwietnia 2021

g. 18.30

Recital Karoliny Micuły

Rozdzierające serce teksty, smutek, gniew i wolnościowe manifesty – Karolina Micuła przywołuje kultowych buntowników polskiej muzyki.

W repertuarze projektu „Uwaga, tu Obywatelka!” znajdują się najważniejsi twórcy lat 80. i 90. ubiegłego stulecia. Teksty śpiewane przez Korę i Grzegorza Ciechowskiego stanowiły polityczny manifest tamtych czasów. Teraz na warsztat bierze je młoda artystka z Wrocławia tworząc ich współczesne interpretacje.

– Recital jest moim osobistym hołdem dla dwóch najważniejszych dla mnie artystów, którzy podnosili ważne tematy społeczne i polityczne. Kompozycje z projektu Obywatel G.C. łączę z utworami Maanamu i moimi własnymi – podkreśla Micuła – Tematy podnoszone kiedyś, dziś wybrzmiewają wyjątkowo gorzko i zaskakująco aktualnie. Ale te teksty mówią, że nie wszystko jest jeszcze stracone, a naszej szansy na zmianę trzeba szukać we wspólnocie – dodaje.

Jak przyznaje wokalistka, w recitalu „Uwaga, tu Obywatelka!” przede wszystkim liczy się dramaturgia słowa. To właśnie ich znaczenie – dawne i dzisiejsze  –zadecydowało o włączeniu do projektu. Prawie każdy utwór wchodzący w skład recitalu został przearanżowany i muzycznie zreinterpretowany. To pozwoliło połączyć w spójną całość eklektyzm Ciechowskiego, mocnymi dźwiękami Maanamu z delikatnością autorskich utworów Micuły. Podczas recitalu łódzka publiczność usłyszy m.in. „Piosenkę konkursową”, „Witajcie w zoo”, „Białą flagę”, a przede wszystkich wspaniałe wykonanie „Arahji”, za którą Micuła otrzymała Nagrodę Publiczności i Nagrodę ZAIKS. Znane utwory brzmią w lekko jazzujących aranżacjach, a całość jest utrzymana w spójnej graficznej formie. Tym recitalem artystka przeprowadza diagnozę współczesnego społeczeństwa, u progu dokonywania zmian. Dla niej samej to także kolejny etap w rozwoju własnej twórczości.

Na scenie, obok Karoliny Micuły, pojawiają się Piotr Bartos (gitara), Żenia Betliński (gitara basowa i kontrabas) oraz Radek Pilarz (perkusja). Premiera recitalu miała miejsce w 2018 r. na scenie legnickiego teatru.

 

POMYSŁ, REŻYSERIA I WYKONANIE: Karolina Micuła

KIEROWNICTWO MUZYCZNE, INSTRUMENTY KLAWISZOWE: Dawid Majewski

ŚWIATŁO, WIDEO: Piotr Bartos

GITARA: Michał Wilczyński

GITARA BASOWA, KONTRABAS: Żenia Betliński

PERKUSJA: Radek Pilarz

 

Czas trwania: 70 minut

 

kup bilet>>>

ORGANIZATOR:
PARTNER GŁÓWNY:
logotypTM_-_tło_strony_ciemne.jpg
PATRONI MEDIALNI:

© 2017 by Amaya.  Proudly created with Wix.com