Złota rybka przed 40-tką

złota rybka1.jpeg

niedziela

11 kwietnia 2021

g. 18.30

nVbLH9Nw.jpeg
Monodram Magdaleny Bochan-Jachimek

 

Własne marzenia rozłożone na części i obśmiane po to, by każdy mógł zadać sobie kluczowe pytanie – o czym tak naprawdę marzymy i dlaczego tego nie realizujemy? Monodram Magdaleny Bochan-Jachimek poddaje w wątpliwość ludzkie pragnienia.

– Młodość marzy, dojrzałość posiada. Młodość kipi optymizmem, dojrzałość – w najlepszym wypadku – tonie w realizmie. Młodość walczy, zaś dojrzałość akceptuje. Tak jest prawie zawsze. „Złotą Rybką przed 40-tką" potwierdzamy, że „prawie" robi wielką różnicę – zapowiada Magdalena Bochan-Jachimek i zaprasza publiczność do rozmowy na temat marzeń, które każdy z nas ma w swoim życiu. W monodramie artystka na warsztat bierze swoje własne plany i pragnienia. Obśmiewa te zrealizowane i opowiada o tych niedostępnych i niemożliwych do osiągnięcia. Stara się nakłonić widzów do dyskusji ­pokazując, że realizacja marzeń nie jest niemożliwa. Dzięki przerysowaniu pokazuje kondycję współczesnego człowieka, który zanurzony w codzienności nie zauważa przemijania własnej młodości. A wszystko po to, by widzowie mogli zadać sobie fundamentalne pytanie: O czym tak naprawdę marzę? I dlaczego tego nie realizuję?

Aktorka do rozmowy angażuje też publiczność. Do podzielenia się swoimi refleksjami zaproszeni są wszyscy. – Chcę pokazać jak bardzo gonimy za nieosiągalnym i nie zastanawiamy się dlaczego to, czego tak pragniemy nadal nie jest w naszym zasięgu. Na scenie opowiadam o moich perypetiach z dążeniem do spełnienia marzeń, z których część nie była warta starań, a pozostałe nadal zalegają w kącie i nie są realizowane. W końcu sama zrozumiałam, że w pewnym momencie trzeba przestać się oglądać na innych i uszczęśliwić siebie. I do tego chcę zachęcić każdego kto przychodzi na mój monodram – zapowiada aktorka, która jest znana publiczności z monodramu macierzyńskiego „Mamy problem” czy spektaklu „Bez przesady”.

PRODUKCJA: Magdalena Bochan-Jachimek

Czas trwania: 50 minut

D1DxhvAw.jpeg