top of page

OFF-Północna

OFF-Północna to festiwal alternatywnych form dramatyczno-muzycznych, prezentujący projekty z całego kraju.

OFF teatr

1) niekomercyjne małe teatry na Broadwayu, mające na celu prezentowanie i promowanie sztuki młodych dramaturgów i początkujących artystów. Niektóre z nich, jak np. Café la Mama (off-off), przekształciły się w znane i cenione ośrodki opiniotwórcze;

2) popularnie – teatry obrzeży, marginalne lub alternatywne; teatry i zespoły awangardowe, eksperymentalne, nowatorskie, wystawiające odważne przedstawienia; niskobudżetowe teatry studyjne itp.

OFF-Północna - projekt i festiwal

Idea Festiwalu narodziła się po dwóch latach funkcjonowania projektu pod tym samym tytułem, w ramach którego Teatr Muzyczny w Łodzi promował niekomercyjne i niskobudżetowe spektakle oraz organizował koncerty młodych, początkujących artystów. 

 

Powołany do życia w 2017 roku festiwal OFF-Północna to pierwszy w Łodzi przegląd małych form dramatyczno-muzycznych. Na scenie Teatru Muzycznego w szeroko rozumianym repertuarze niekomercyjnym prezentują się teatry i grupy teatralne z całej Polski. Festiwalowi towarzyszą warsztaty i wykłady, które przybliżają publiczności zagadnienia teatru muzycznego i teatru off.

Podczas drugiej edycji, w 2018 roku  po raz pierwszy zorganizowano konkurs piosenki aktorskiej, który od 2019 roku zyskał imię legendy polskiej piosenki - Jonasza Kofty.

Pomysłodawcą i kierownikiem artystycznym Festiwalu jest Krzysztof Wawrzyniak.

bottom of page