top of page

Tides and Times

Tides and Times, fot. Karol Nycz (3)_Easy-Resize.com.jpg

piątek

19 kwietnia 2024

g. 18.30

Tides and Times, fot. Karol Nycz (1)_Easy-Resize.com.jpg
Koncert Macieja Pawlaka i Kariny Komendery

„Tides and Times to emocjonalna podróż przez momenty w życiu człowieka, które jak nagły przypływ morza zmieniają bieg życia.

Maciej Pawlak i Karina Komendera prezentują niszowy i ambitny repertuar amerykańskiego teatru muzycznego. W projekcie sięgają po tytuły mniej znane, ale stanowiące ciekawą alternatywę dla produkcji dostępnych w komercyjnej ofercie teatralnej. Znajdują także miejsce dla utworów z popularnych musicali - w towarzystwie pozostałych tytułów nabierają one nowych znaczeń. Podczas koncertu zabrzmią utwory z płyty oraz te, które ostatecznie nie znalazły się na krążku, lecz są bliskie artystom. 

Utwory wchodzące w skład albumu i trasy koncertowej „Tides and Times” to fragmenty musicali uznanych za oceanem, choć niekoniecznie popularnych w Polsce twórców – Adama Guettela, Jasona Roberta Browna, Craiga Carnelii, Kait Kerrigan, Briana Lowdermilka czy Maury’ego Yestona. Są wśród nich także utwory będące musicalową odpowiedzią na cykle pieśni klasycznych czy samodzielne songi, które kojarzyć się mogą polskim widzom z piosenką aktorską czy poezją śpiewaną.

Niemal wszystkie stawiają niezwykle wysokie wymagania wykonawcom, olśniewają formą i poruszają treścią. Utwory wykonywane są w oryginalnej, angielskiej wersji językowej.

 

Album „Tides and Times” powstał dzięki wsparciu Stypendium Artystycznego Miasta Łodzi 2023

REALIZACJA

WOKAL: Maciej Pawlak

FORTEPIAN: Karina Komendera

 

ZESPÓŁ MUZYCZNY:

SKRZYPCE: Adrianna Buczek

ALTÓWKA: Magdalena Szczebiot-Murawska

WIOLONCZELA: Grzegorz Vytlacil

KONTRABAS: Rafał Makarski

GITARY: Grzegorz Kluczyński

PERKUSJA: Marcin Jadczak

 

Czas trwania: 100 minut (bez przerwy)

Kup bilet >>>

Tides and Times, fot. Karol Nycz (2)_Easy-Resize.com.jpg
bottom of page